Bemutatás

A PKE Gazdaság és Társadalomtudományi Kara 2022-ben nyerte el a végeleges akkreditációt a Pénzügyi mesterképzés beindítására, s a szükséges engedélyek birtokában 2023-ban hirdetett először felvételit. A szak célja a négy szemeszteres tanulmányi program keretében olyan pénzügyi szakemberek képzése, akik elmélyített közgazdasági és pénzügyi ismeretek birtokában bankokban, biztosítótársagáokban, brókercégeknél, illetve vállalatok pénzügyi részlegein kívánnak dolgozni a versenyszféra és a közintézmények különböző iparágaiban.

A képzés célja olyan pénzügyi gazdasági szakemberek képzése, akik versenyképes pénzügyi - azon belül elsősorban számviteli, befektetéselemzési és kockázatkezelési - ismeretekkel rendelkeznek. Hallgatóink képesek lesznek önálló és komplex szemléletű gondolkodásra, a gazdaság pénzügyi folyamatainak irányítására és elemzésére makro és mikro szinten egyaránt. A program fő célja, hogy magas szintű szakmai standardokat nyújtson a vállalati, banki és önkormányzati kontrolling és treasury, valamint a befektetéselemzés, a portfóliókezelés és kockázatkezelés területén.

A szak elvégzését követően hallgatóink gazdasági vagy pénzügyi vezető, pénzügyi kontroller, kincstárnok, gazdasági és pénzügyi elemző, adószakértő, adóellenőr, banki előadó, tőkepiaci bróker, biztosítási szakértő, biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadó, stb. beosztásokban dolgozhatnak.

A szak tanmenete tartalmazza mindazokat a közgazdasági, pénzügyi, módszertani, informatikai ismereteket és kommunkációt fejlesztő tantárgyakat, amelyeket a hasonló szakosodást nyújtó romániai és az Európai Unió többi tagországainak egyetemein oktatnak.

A Pénzügy  szak hallgatóinak a második félévtől lehetőségük szakosodni opcionális tantárgyak választásával. Két szakirány közül választhatnak:  az egyik keretében a számviteli, adószakértői és adóellenőri szakképzés tantárgyai közül választhatnak, míg a másik keretében vállalati pénzügyekre és különböző pénzügyi intézmények (bankok, biztosítók, brókercégek) pénzügyeire szakosodhatnak.

A tudományos fokozattal rendelkező egyetemi oktatók által tartott előadások gyakorlati tudnivalókat adnak át hallgatóinknak, a szemináriumokon és a számítógépes gyakorlati órákon pedig feladatok megoldásával, szakirodalom tanulmányozásával segítjük hallgatóinkat hogy megértsék az előadásokon ismertetett tananyagot. A kötelező szakmai gyakorlat teljesítését a Gazdaság- és Társadalomtudományi Kar helyi, regionális és nemzetközi vállalatokkal és intézetekkel megkötött megállapodásokkal biztosítja. Az ERASMUS program finanszírozásában hallgatóink amellett, hogy egy félévet rangos külföldi egyetemeken tanulhatnak, külföldi szakmai gyakorlaton is részt vehetnek.

 

Tanulmányi felelős és szakkordinátor: Dr. Králik Lóránd-István, egyetemi adjunktus

E-mail:  kralik.lorand@partium.ro